DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi halk dilinde kalem tekniği diye de bilinen saç ekimi uygulamasıdır. Dhi saç ekimi tekniğini diğer saç ekim tekniklerinden ayıran en önemli husus ise toplanan greftler kullanılan implanter ile kanallar açılmadan ekim işlemini de içinde barındıran iğnelere yerleştirilerek direk ekim aşamasına geçilmesidir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi tekniği ile operasyon yapıldığında toplanan greftler kullanılan implanter ile kanallar açılmadan ekim işlemini de içinde barındıran iğnelere yerleştirilerek direk ekime geçilmesidir. Bu sayede greftlerin dışarıda bekleme süresi en aza inmektedir. Ekim sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılmış olmaktadır.DHI saç ekimi tekniğinde kullanılan kalemler ile açı ve yön verme kolaylaşmakta ve ekilen saç köklerinin açıları çok daha rahat şekilde belirlenebilmektedir.

Klasik FUE tekniğinde greftler / saç kökleri bir arada sınıflandırılır. Alınan greftler, ekim işleminden önce cerrah tarafından bir restorasyon sürecine alınır ve saç kökleri için kesilen deliklere yerleştirilir.

Öte yandan, DHI tekniği, transplasyonun tek tek yapıldığı bir teknik olarak düşünülebilir. Şerit kesim tekniğinin aksine, DHI tekniğinde kesi yapılmaz. Küçük iğneler yardımı ile saç açısına uyumlu saç köklerine ekim yapmak için küçük yuvarlak delikler açılır. Küçük iğneler sayesinde saç greftleri daha yoğun ekilebilir.

DHI Saç ekimi yaptırmam için en büyük sebep nedir?
Direkt saç ekiminde alışılagelen ekim yöntemlerine göre çok büyük bir avantajı, saçların uzama oranının yüzde 90 ile 95 arasında çok yüksek olması ve böylece çok doğal bir saç görünümüne izin vermesidir.

DHI Saç ekiminin avantajları nelerdir?

 • DHI saç ekimi ile uygulama sırasında kökler birbirlerine daha yakın ekilebilir. Bunun sonucunda ise ekim sonrası görünüm doğallığa daha yakın olacaktır. Uygulama sırasında kullanılan özel araç ve teçhizatlar, uygulama yapılan alanda izlerin minimum seviyede kalmasına yardımcı olur.

 • İhtiyaç duyulan bölgelere direk olarak ekim yapılabildiği için saç dökülmesi henüz devam eden bireyler içinde avantaj teşkil etmektedir. İşlemler devam ederken kanal açılabilmesi ve ekim yapılabilmesi bu yöntemle mümkündür.

 • Tüm bunlar ile birlikte DHI saç ekimi gerçekten tecrübe ve dikkat isteyen bir yöntemdir. Bu sebeple diğer saç ekim yöntemlerinden fiyat olarak biraz daha maliyetli olabilmektedir. Fakat sonucunda elde edilecek doğallık ve kalite bu maliyete değecektir.

 • DHI tekniği ile saç ekimi en iyi saç tasarım sonuçlarını verir. DHI tekniği, doğala en yakın olanıdır, minimum iz riski taşır, daha fazla saç yoğunluğuna ve daha az iyileşme sürecine sahiptir.
 • DHI ve FUE Arasındaki Fark Nedir?

  DHI ile FUE arasındaki temel fark, greftlerin alıcı alana implante edilme şeklidir. Bir FUE saç ekimi sırasında, implantasyondan önce kanalların açılması gerekir, bu da cerrahın çıkarılan greftleri manuel olarak yerleştirmesine izin verir.

  DHI ise Choi İmplanter kalemi olarak bilinen bir alet ile uzman doktor tarafından yapılır. Bu implantasyon aşaması, greftler için kanallar oluşturmaya gerek kalmadan, ekstraksiyondan hemen sonra gerçekleşmesini sağlar.

  DHI Saç ekimi sonrası bakım nasıl olmalı?

  İmplantasyondan sonraki ilk beş gün saç derisini ve saçı nemli tutmak önemlidir. Bunun için doktorun önerdiği uygun nemlendirici spreyler kullanılmalıdır.

  DHI saç ekimini her önüne gelen yapabilir mi?

  Kesinlikle hayır! DHI saç ekimi kliniğindeki ekibin profesyonel ve deneyimli olması çok önemlidir.

  Dhi Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadardır?

  Dhi Saç Ekimi iyileşme süreci için ortalama bir hafta diyebiliriz. Uzman doktorunuzun önerilerini dikkate alıp, saç ekimi yapılan deriyi gerektiği gibi koruduğunuzda bu süre daha da kısalabilir. Dhi saç ekimi sonrası 5-6 gün içinde kabuklanan deri dökülür. 15 ve 21. Günler arasında da dökülme yavaşlar ve son bulur. 3. Aydan sonra yeni saçların çıktığı görülür.

  Not: İçeriklerde yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir!